Historia

Historia Miejskiego Przedszkola  nr 3 w Lędzinach jest bardzo krótka. Rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy  rozpoczęto budowę nowoczesnego budynku. Jest to inwestycja miasta Lędziny. Środki na jego budowę zostały również pozyskane z Unii Europejskiej.  Powstał piękny projekt, na realizację którego czekaliśmy z  niecierpliwością.
Budowa budynku trwała do maja 2019 roku.
16 października 2018 roku na dachu budowanego przedszkola przy ulicy Paderewskiego zawisła Wiecha. Wiecha – czyli polska tradycja budowlana polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy. Wiechę na budowę wykonały Panie z Domu Dziennego Pobytu Seniora w Lędzinach, które również uczestniczyły w uroczystości.
Na terenie, na którym znajduje się przedszkole został także zasadzony Dąb szypułkowy. Jedno ze 100 drzew poświęconych przez Papieża z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zostało posadzone w dniu wybrania Karola Wojtyły na papieża. Drzewo zostało przekazane przez nadleśniczego, Stanisława Jeziorańskiego. Od teraz będzie dumnie rosło wraz z dziećmi, które będą uczęszczały do powstającego przedszkola.
Oficjalne otwarcie miało miejsce w piątkowe popołudnie 31 maja 2019 roku.  Na tę chwilę czekało wielu świeżo upieczonych rodziców, a szczególnie ich pociechy. W Lędzinach otwarto nowoczesne przedszkole. Obiekt powstał za kwotę  ok 4,9 miliona złotych. Wśród zaproszonych osób obecni byli: parlamentarzyści, samorządowcy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, gminnym, przedstawiciele instytucji zarządzających oświatą, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz najważniejsi – dzieci wraz z rodzicami.

W części oficjalnej Burmistrz Miasta, w swoim przemówieniu wspomniała historię powstania budynku i złożyła dzieciom  najlepsze życzenia, samych sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. W dalszej kolejności głos zabrali goście, którzy byli pod ogromnym wrażeniem obiektu.

Po przemówieniach, Proboszcz Parafii Świętej Anny , ks. Janusz Jarczyk, pobłogosławił i poświęcił obiekt. Następnie dokonano otwarcia przedszkola poprzez uroczyste przecięcie wstęgi.

Po oficjalnym otwarciu  wszyscy goście, w tym rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń, a najmłodsi mogli rozpocząć zabawę z Animatorami którzy przygotowali szereg atrakcji.

Budowa przedszkola zrealizowana została całkowicie ze środków pochodzących z budżetu Gminy Lędziny. Przedszkole jest przepiękne i kolorowe  – mówili jednym głosem mieszkańcy Lędzin.

Źródło: http://ledziny.pl/uroczyste-otwarcie-przedszkola-w-ledzinach,2019-06-04,v.html